| miha_6184 a întrebat:

Bună seara! Am și eu o întrebare. Tocmai ce mi-am scos o măsea de minte la urgență deoarece ma durea foarte tare și era sparta. Medicul mi-a scos-o și am rămas cu gaura acolo. Întrebarea mea este, se va închide singura acea gaura sau va fi nevoie sa fiu cusuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Se astupa singura, dar ai grija să eviți pe cat posibil să ajungă fragmente alimentare in gaura aceea ca sa nu îngreunezi vindecarea.

| Sonia822 a răspuns:

Daca iti facea PRF, nu mai aveai gaura. Trebuia sa mergi la un laborator unde face PRF. Cauta pe net ce inseamna. In principiu, ti se ia sange, se baga la centrifuga, se despart straturile, se scoate o membrana si ti-o baga in gaura si o coase. Ca se nu existe risc de infectie si sa nu intre mancare acolo.

| Lorennn a răspuns:

Se inchide singura.