| SinCara a întrebat:

Salut Tpu.Acum aproape o luna(fara 4 zile) am fost operat pentru o unghie incarnata la degetul mare de la picior.Totul a decurs bine la operatie. Dupa 2 saptamani am mers din nou la control.Imi curgea (zemea) cuptura din deget,dar doctorul a spus ca e in regula sa faca asta si mi-a dat din nou niste antibiotice.Le-am luat si observ ca tot zemeaza(iese cuptura).S-a regenerat destul de mult pielea,nu mai am probleme in a merge, numai e gaura ca la inceput( chiar deloc) in coltul operat, dar mai e o mica parca prin care tot iese cuptura si asta ma ingrijoreaza.
E normal sa se intample asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Ai nevoie de u curatare mai profunda, persista infectia.
Sanatate!
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns:

Ok, daca doctorul ti-a zis un lucru, ce dracu cauti aici sa intrebi oameni fara nicio pregatire profesionala in domeniul medicinei?

este ca si cum te-ai duce la scoala si te invata profesorul X lucru si tu te duci pe strada si intrebi un boschetar de cauta in gunoi daca e asa cum zice profesorul. intelegi legatura?

| AlexRv a răspuns:

Bună!

Nu, nu e normal! Este semn de infecție, ai grija să nu meargă la mai rău!

| SinCara explică:

Dar mai este o mica "parte" prin care iese cuptura.Scuzati greseala.