| mjynhgfbvdc a întrebat:

Salut TPU!
Acum vreo 15 minute am fost lovit din greseala de un prieten cu o cranga in ochi(fix langa nas in drept cu ochiul) mi-a lăcrimat câteva minute, iar acum vad putin in ceata cu acel ochi.
O sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, dar mai dureaza

| Celcestietot a răspuns:

Nu se stie, du-te la medic.

| king5151 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta acum cativa ani, o sa iti treaca intr-o zi 2 maxim.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, o sa treaca. A fost din cauza socului cauzat de creanga respectiva.

| mjynhgfbvdc explică (pentru Nirvanaaa):

Am inceput sa ma simt mai bine, doar cand ma uit la distanta si putin in sus mai vad in ceata

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi URGENT la o clinica oftalmologica, pentru consult!

| idolufemeilor2000 a răspuns:

Fugi la medic!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Poți pune o compresă cu apă rece.

Răspuns utilizator avertizat
| mjynhgfbvdc explică (pentru DracuIa):

Adica?
Nu am niciun semn pe ochi, doar pe langa ochi la nas vad în ceata putin de câteva ore

Răspuns utilizator avertizat
| mjynhgfbvdc explică (pentru DracuIa):

Sper, e naspa cum vad in ceata cu ochiu ala

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Nu, du-te la urgente in timpul cel mai scurt, vei primii un tratapent pe care sa il iei.o sa te coste ceva..cam 350 lei - 500 lei tratament cu vederea doctorului..deci,prietenul tau e bun de plata

| mjynhgfbvdc explică (pentru Aditu94):

Au trecut ceva ore si am inceput sa vad mai bine, sa ma mai duc?

| Aditu94 a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Da, mergi la un medic sa te vada..nu lasa pe azi pe maine ca se poate inrautatii..consultatie e 100-200 lei.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Dacă vezi mai bine ( mâine probabil deja se va ameliora situația și mai mult) și ochiul nu prezintă semne de vătămare ( roșeața sau alte urme) nu are rost. Nu suntem făcuți din porțelan, organele noastre sunt rezistente happy. Vezi cum te simți.

| mjynhgfbvdc explică (pentru Nirvanaaa):

Erau niste liniile rosii pe ochi(nu stiu cum se cheamarolling on the floor), dar mi-a trecut dupa cateva minute si acum nu am absolut nimic pe ochi. E la fel ca si celalalt

| Nirvanaaa a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Atunci ești bine. Ai scăpat ieftin happy.

| Mivelyn a răspuns:

Mama ei de cranga laughing cum zicea mama da sa pup sa treaca laughing