| Ionut524 a întrebat:

acum vreo 4 ore am facut o entorsă la genunchiul stâng, in care mi-a sarit rotula,dar a revenit,am ajuns acasa, am pus gel antiinflamator si am înfășat genunchiul cu fașă elastică, am adormit, iar acum cand incerc sa merg nu pot,fur si simplu simt o presiune in genunchi,si simt ca daca as merge ar sari din nou, ce sa fac? Maine vreau să merg la radiografie, dar nu stiu cum o sa ma deplasez. Aveți ceva soluții neconvenționale? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am avut doua luxati de rotula si cea mai mare prostie este sa stai asa.
Rotula ta se va deplasa iar daca nu mergi ma medic sa iti puna un ghips sau o orteza ce sa iti stranga din nou cartilajul acela ce iti tine rotula.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Te poti deplasa ajutat de parinti intr-un picior pana la radiografie cu taxi-ul.