| Vasy1999 a întrebat:

Ajutor! Sambata seara mi-a iesit in ureche spre canalul auditiv asa ca o buba nu e nici mare dar nu e nici mica dar nu are coaja si nici varf ca la cos si ma doare tare daca o apas usor iar daca o apas tare imi zvacneste urechea tare o vreme si ma si doare foarte tare si se vede asa rosu in jurul ei ca la o iritatie. Ce este? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Du-te cel puțin până la medicul de familie, nu mai traumatiza zona. Nu strică să faci un drum și până la un medic O.R.L.
Pa, pa.

| WhiteTiger15 a răspuns:

Probabil te-o fi ciupit ceva. Da-te cu o crema ceva si cand se usuca poate cade ea singura.

| ionutalex13 a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog