| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.65 inaltime, 65 kg si fac sala cam de 2 luni..Problema mea este cum ma pot defini? Daca ma definesc pierd din volumul bratului? Prin cardio te poti defini calumea? Ma poate ajuta cineva?
Daca da, in cat timp te poti defini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StefanCristi55 a răspuns:

Daca ai mai putin de 18 ani si tatal tau are intre 1, 70-1, 75 opreste-te.NU o sa mai cresti in inaltime.Eu spre ex, acum 2 ani(14 ani si cv) eram putin plinut si nu aveam forta de loc(eram mai mult gelatina) si m-am apucat de sala 2 luni + 1 luna+ 2 saptamani(cu pauze intre ele) si schimbarea a fost foarte vizibila, si aratam mult mai bine.Insa acum arat exact ca atunci, am muschi dar am 1, 65m exact ca tine, si dupa mai multe "cercetari" stoparea cresterii a fost provocata de exercitiile de la sala...(tatal meu avand 1, 72)

| cozmalau a răspuns:

Pai prin definire se intaresc muschii si daca ai "grasime" in maini atunci pierzi acea grasime.Prin cardio te definesti cat de cat dar mai ales de definesti prin anumite dansuri de rezistenta de 30 -60 de min.DEFINESTI ATUNCI CAND AI CE DEFINI daca esti slab nu ai ce defini, definirea se face cand iti place cum arati si vrei sa ramai asa dar sa nu te lasi de sala.Si te definesti in timp nu in 2 saptamani gata esti tare, si cu cat definesti mai mult cu atat mai mult se intaresc muschii. Sper ca te-am ajutat.