| goodfriend a întrebat:

Am 15 ani si am decis sa practic sala entru a da jos grasimea corporala si sa antrenez mschii. Am am 1.65 inaltime si 72 de kg.Pot merge la sala doar in zilele de Luni, Miercuri, Simbata. Am nevoie e un program! Cine ma poate ajuta dau funda!

2 răspunsuri:
| mannu a răspuns:

Muult mai importanta decat sala este alimentatia. Daca vrei sa slabesti ar trebui sa incepi cu schimbarea obiceiurilor alimentare proaste
Ca si sfaturi alimentare: evita dulciurile, chipsurile, sosurile, sucurile, fast food-ul, cam tot ce suna 'nesanatos'
Incearca in schimb sa mananci alimente nu foarte procesate, carne fiarta de pui, oua fierte. Daca vrei mai multe detalii iti pot recomanda niste forumuri happy

| ClauA17 a răspuns:

Eu zic sa nu mergi prea des ca nu este bine. pai la ce sala vrei sa mergi ca sa iti dam programul de unde sa visam noi unde stai tu si la ce sala vrei