| gabriela1hdbl a întrebat:

deci..eu am 56kg..1.60m..si 13 ani..cat ar trebui sa mai slabesc?
si cum?
ce dieta sau exercitii fizice imi recomandati(tinand cont ca practic si handball-ul)?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești în creștere, nu discutăm de nicio dietă, da?
Mergi pe o alimentație diversificată și practică în continuare sport.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey Gabriela, nu le băga în seamă pe astea, vorbesc doar prostii.Ai 13 ani,şi ştiu cum e, eu ţi-aş propune să nu mănînci mult, lasă şi dieta, fă mişcare multă, şi ai să vezi cît o să slăbeşti.56 KG e cam mult, şi eu am 50, şi am 13 ani (peste 4 luni fac 14) dar eu îţi propun să slăbeşti pînă la 49! Ai grijă de tine! Baftă! App..am Fundiţă? big grin

| HaKa93 a răspuns:

Daca la 13 ani te gandesti deja la diete, ce vei face la 18-20 cand atunci sunt tentatiile cele mai mari. daca faci si handbal, gandeste-te la un post de pivot

| gabriela1hdbl explică (pentru HaKa93):

Extrema si inter sunt de 2 ani

| TheWalker11 a răspuns:

Eu am 13 ani, 1.70 si 50 kg..deci cred ca ar trebui sa slabesti circa 10 kg...Eu iti recomand sa alergi pe afara cand e mai cald desigur laughing dar pana atunci incearca sa faci niste abdomene si sa nu mananci multa carne...pentru handball trebuie sa mananci si niste fructe sa fi in forma happy Funda?

| franco2003 a răspuns:

Prima intrebare : mananca multe fructe.
a doua intrebare : eu iti recomand sa faci abdomene si flotari

| Cosmin86 a răspuns (pentru franco2003):

Abdomene = cele mai ineficiente exercitii pe care le fac doar copiii mici care au senzatia ca se antreneaza...

recomanda exercitii adevarate ( sarit coarda, l-stand, alergat, inot, ridicari de picioare din atarnat, sprinturi, fandari, back-lever, etc. ), nu exercitii proaste

| Logout a răspuns:

Buna, la varsta ta, 45 de kg ar trebui sa ai, du te la un medic, nu tine diete la varsta asta, poate ai probleme hormonale si ti se va da pastile.

| yora543 a răspuns:

Hey. Lasă dietele la inaltimea pe are o ai si la vârsta ta kilogrameleacestea sunt perfecte. Daca tot vrei sa faci niste exercitii fizice acestea sunt foarte bune: abdomene, flotări cum poti tu sa le faci cu mainile pe scaun sau in genunchi. Astea te ajuta sa iti definesti formele si chiar daca ai probleme cu grasimea abdominală ea va deveni muschi nu burta cu ajutorul abdomenelor. Si incearcă să nu mai mănânci dulciuri, paine si bauturi din comerț. Mult noroc si să te mentii!winking