| deathproof a întrebat:

Am 1.85 si 67kg si vreau sa-mi dezvolt muschii. Am 2 gantere de 7.5kg fiecare si am posibilitatea sa ma duc la sala o data la 2 zile. Ce imi recomandati sa fac, sa ma bazez pe mancaruri naturale sau sa bag in mine proteine, prafuri(Creatine Pro Mass)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 34588773 a răspuns:

Ai un mare potential legat de greutatea si inaltimea ta. urmeaza acesti pasi foarte simpli si iti garantez ca in 3 luni o sa fii multumit de tine.:fa exercitii in jur de o ora in fiecare seara dupa ora 5, evident iti poti lua o pauza sau maxim 2 pe saptamana in care sa nu mai faci exercitii dar, tine minte dupa fiecare exercitiu vei servii masa iar intotdeauna dupa masa poti lua si o masura de proteine masiv mass, pro mass etc proteinele nu sunt nocive pentru organism, ele sunt doar supliment alimentar. dar retine doar proteine., succes!

2 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Fratele meu are gantere acasa si banca.
Inainte de a face baie sta 1-2 ore cu: trage de gantere, abdomene, flotari...
El face baie de 2-3 ori pe saptamana.
Facand de doar 1-2 luni are deja patratele si niste super muschi!:O
Dar...trage calumea!
De curand si-a cumparat si greutati de picioare, si le pune si merge cu ele prin casa laughing a inceput deja sa i se vada progresul!

Bafta!
P. S.:Natural e mai bine!

| Avon_8981 a răspuns:

Pai.esti destul de inalt, daca te duci la sala odata la 2 zile e bine
Dar parerea mea este ca ai arata mai natural daca ai consuma mancare naturala.
Proteinele si chestiile alea.numa natural nu o sa pari!
Rezuma-te doar la ceea ce faci.proteinele nici nu sunt sanatoase
O sa arati mai bine asa!
FUndaa?>big grin