| Daniel_MCsiilk_2000 a întrebat:

am 11 ani [in 2015 13 martie fac 12] si as vrea sa ma ajutati cu o problema.am 39 kg si am cam pus pe mine de mai demult grasime si eu tot imi doresc sa am 6 pack si vreau ceva usor adica sa scap repede de ea[grasime].m-am apucat de abdomene, fac 30 de un fel 30 de altfel si 30 de altfel si 20 fac normale ca sa fie 110 si no ma cam doare si abdomenul. DACA STITI VOI CEVA SA SCAP MAI USOR DE GRASIME spuneti-mi va rog!

Dau Funda la cel mai bun raspuns si m-a ajutat bine-inteles poate si un VOT Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrLolo a răspuns:

Conteaza mult alimentatia si da te cam doare ca sa instalat acidul lactic (febra musculara) nu exista solutii de a slabi fara efort si cu atat mai mult sa cresti in masa musculara fara exercuti fizice si multa munca nu vei obtine o crestere in masa musculara du-te si inscriete la un Sport carate,box,lupte greco-romane etc daca vrei crester in masa musculara si sa ai o alimentatie bogata in Proteine Banane,Lapte, Oua, Branza, carne de vita, soia etc dar fa un sport

| Daniel_MCsiilk_2000 explică (pentru DrLolo):

Multumesc mult m-ai ajutat si mersi si pentru alimente! Dar e bine sa fac abdomene ca fac 110 pe zi si fac si cu halterele 50 pe zi

1 răspuns: