| leonardo7437 a întrebat:

Am 12 ani, si am o problema si nu stiu cu cine sa vorbesc avand in vedere ca nu mai am tata ( e mort) din luna ianuarie-februarie m-am operat la penis de fimoza am respectat tratamentul si decalotarile zilnice le faceam si in + si spalarile tot mi-a trecut acum o decalotez normal si tot dar cand ating "capul" ma doare daca nu e umed. adica ma doare cand iau degetul de pe el pana atunci nu ma doare si daca e umed nu ma doare. dar de ce doare cand nu e umed de ce cand iau degetul ma doare si nu ma doare gen insuportabil ca o piscatura mica in sensu ala. se poate sa fie ceva problema de la mine sau asa e in general + cu totul am 12 ani am vreo 40 kg 1m 48 si nu sunt dezvoltat observ ca imi creste putin cate putin parul dar inca e incolor sau blond e posibil sa nu mai creasca din cauza fimozei?

deci de ce ma doare cand nu e umed capul sau e normal?

ma voi dezvolta complet natural de la sine sau va fi nevoie de un medic urolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mod de a afla/primi raspunsuri corecte ar fi sa ti le dea medicul de familie in urma unei consultatii. El este cel care poate stabili cauza/motivul disconfortului resimtit la atingerea glandului si tot el iti poate da un bilet de trimitere la un medic specialist.Nu dispera deoarece ai timp suficient sa te dezvolti in urmatorii 8-10 ani. Multa sanatate.