| cristiFCSB123 a întrebat:

am 13 ani 70 kg si 165cm. de cateva zile nu mai beau sucuri si nici dulciuri nu mai mananc, nu mai mananc nici paine, nici paste, nici cartofi, nici orez si ce este cel mai important nu mai mananc de la fast food. Pe zi merg o ora cu bicicleta cam 10km pe faleza din Galati sau merg 5-6 km pe jos. Dimineata mananc 2 covrigi uscari de la stefanel sau un ou fiert, la pranz mananc ori piept de pui la gratar, ori o salata, ori peste sau branza, seara mananc o punga de pufuleti gusto mica sau beau o cana cu ceai fara zahar. Credeti ca as putea slabi 10 kg in 2-3 luni asa? credeti ca pot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi? Orez? - Nu sunt de acord sa renunti la ele.
Orezul nu contine gluten, ceea ce este important.
Cartofii ( nu ii manca prajiti )
Poate chiar mai mult vei slabi, este sanatos daca slabesti intre 1.5-2 kg pe saptamana.
Ceai? - Ai putea incerca ceai verde, se gaseste la Kaufland - 9 lei ( Nu il bea seara provoaca insomnie, si decat 2 pe zi, nu este sanatos)
Covrigi ...hmm, renunta la ei, gaseste altceva, cereale( nu gen : Fitness sau stiu eu mai ce )
Daca esti baiat dai jos mai repede big grin
Pufuleti? - mai bine, mananci o salata de legume sau un Smoothie de fructe
Sucul de grefe este perfect pentru slabit big grin
La fel poti inlocui uleiul de floarea soarelui cu cel de masline ( Ai grija sa fie extra-virgin )
Nu renunta la zahar - consuma in cantitati mici, prezenta lui nu dauneaza mai mult ca absenta acestuia.

BTW : Fortza Steaua laughing)

| cristiFCSB123 explică (pentru anonim_4396):

Steaua Bucuresti

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristiFCSB123):

Pai da....cristiFCSB(de aici mi-am dat seama ca iti place Steaua Bucuresti )