| teo97 a întrebat:

am 13 ani nu de mult impliniti(de vineri) si am problema fff grava mi se ingrasa parul foarte repede. ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

eu am 13 ani si 6 luni si folosesc ca sampon headandshoulders

| luna a răspuns:

In primul rand la multi ani! parul se ingrasa de obicei mai repede. Spalarea cu un sampon adecvat parului gras nu este doar o solutie. E bine sa te consulti chiar cu medicul tau deoarece la varsta ta nu e recomandat sa folosesti anumite tipuri de sampon.

| gogusamsung a răspuns:

Tunde-l scurt, spală-l des și așteaptă să treci de pubertate. Se va rezolva

| ikram a răspuns:

Iti recomand sampon Hegron Iedere Dag cu extraxt din seminte de floarea soarelui http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=124 previne si de influenta negativa a soarelui.

| clauu a răspuns:

Si eu am 15 ani si am aceeasi problema, parul meu se ingrasa dupa 1-2 zi dupa spalare. Dupa ce ma spal, ma usuc, iar parul meu este foarte foarte moale si catifelat, dar a doua zi incepe sa se ingrase... Folosesc sampon head & shoulders. Singura solutie pe care o folosesc de mult timp si da rezultate rolling on the floor) : este sa ma spal in fiecare zi...

| Toxic a răspuns:

Sampon cu petrol. Recomand GEROVITAL (il poti lua de la plafar)

| Cristinaaa a răspuns:

Da-te cu balsam si tunde-te

| Anonimusus a răspuns:

Samponlaughingrolling on the floor

| Julex a răspuns:

Pentru par gras aplica zeama de lamaie pe pielea capului, lasa cateva minute apoi spala-te.