| bvkeny a întrebat:

Am 13 ani si 7 luni si vreau sa slabesc vreo 20kg. am 75kg. Nu prea imi plac legumele si fructele, dar pot tine dieta si sa fac sport.Cum as putea sa slabesc pana in septembrie 20kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Find la pubertate eu nu recomand diete care pot afecta pubertatea

| Violleta2022 a răspuns:

Pana in septembrie este imposibil sa slabesti 20kg, dar este foarte posibil pana in septembrie 2018!
Mult, foarte mult sport, mancare sanatoasa, eliminat definitiv fast foodul, sucurile, dulciurile, cerealele si fainoasele.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca doreste cu adevarat si isi schimba alimentatia, poate slabi in mod sanatos chiar si 16 kg pana in septembrie, dar asta tine de el si cand isi pune cu adevarat planul in miscare, nu doar in capul sau.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Stiu ca se poate, dar NU este sanatos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea, am spus ca poate slabi in mod sanatos, citeste mai bine. 1 kg pe saptamana este foarte indicat daca vrei sa slabesti. Eu vorbesc din experienta, tu de ce vorbesti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

4 kg pe luna nu este sanatos!
Tot din experinta vorbesc si eu!

| Cristianftw a răspuns (pentru Violleta2022):

E posibil. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba ca nu pot slabi 4 kg intr-o luna, ci ca NU este sanatos sa pierzi o greutate atat de mare intr-o perioada atat de scurta, adica in 4 luni circa 20kg.

Cat priveste bunul tau simt pe acest forum, se pare ca l-ai piedut, ori nici nu l-ai avut vreodata, iar pentru asta, ar trebui sa-ti fie rusine.

| DaCumSaNu a răspuns:

Tocmai tu ai spus mai sus: dieta si sportwinking

| Roliii a răspuns:

Fructele si legumele nu sunt sanatoase deloc nu stiu de ce te stresezi atata

| bvkeny explică:

Pai,in legatura cu sportul, ies de 3-4 ori pe saptamana cu prietenii la fotbal, stau toata ziua si dau la o bicicleta fitness 2-3 ore, beau vreo 2l de apa, nu beau sucuri, fast food d-abia o data la 3 luni am mancat.

| GabrielZaharia a răspuns:

Ce inaltime ai?
Poti slabi prin alergare, mananca dulce doar 1 data pe saptamana, nu manca dupa ora 7.
Si cand alergi cel mai bine este pe trepte pana curge apa de pe tine.
Eu am dat jos 2 kg pe sapt in modul asta.

| Marco_Nour_1990 a răspuns:

Nu mai mânca prosti happy