| bvkeny a întrebat:

Imi poate da si mie cineva niste sfaturi cum sa slabesc? asta doresc sa fac vara asta.
Pot sa tin dieta,dar in legatura cu legume si fructe nu imi plac, deci nu-mi spuneti sa mananc asa ceva.
Am 13 ani si vreau sa dau jos 10-20kg in 3 luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Dacă vrei să slăbești atunci trebuie să faci şi ceva sacrificii, nu ţi se poate oferi totul pe tavă. Ai grijă la alimentație, şi fă mult sport, bea multă apă, bea constant nu doar când îţi e sete. Alege gustări mici şi dese, mănâncă la ore fixe, nu doar când îţi e foame. Îţi poţi pune o folie în jurul abdomenulului (e opțional) şi să faci exerciții la intensitate maximă cât timp poti tu, asta arde grăsimea de pe organe.
Sănătate!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Redu din carbohidrati. Consuma multe fructe si legume caci sunt bogate in fibre. Hidrateaza-te! Daca nu bei apa suficient,corpul va fi nevoit sa stocheze apa pentru ''zile negre''.
Alearga acum,cat mai este racoare cat de cat,sau adormi seara mai devreme pentru a te trezi dis-de-dimineata. Vei alerga cand e temperatura mai scazuta in aer pentru a forta corpul sa elimine mai repede grasimile. Stai la soare! Vitamina D, pe langa faptul ca sustine slabirea, este esentiala organismului si acum se poate sintetiza cel mai usor. Sanatate, caci asta e importanta, asta iti doresc, in primul rand!

| Samariteanul a răspuns:

Pai daca nu-ti plac legumele si fructele...multa bafta la slabit.Cauta pe Youtube Angel Fitness--Asta in cazul in care vrei sa faci sport. Daca esti capabil sa ti dieta si sa faci sport poti slabi ce ce ti-ai propus, daca nu pregateste de oamenii care se for lua de formele tale.

| DaCumSaNu a răspuns:

Poti slabi 10 kg in 3, dar 20....Serios acum? Chiar crezi ca poti da 20 de kg in 3 luni? Vrei sa-ti atarne pielea ca la o baba de 80 de ani? Ce-ai facut pana acum? Btw, daca nu mananci nici fructe si nici legume...cum vrei sa slabesti? Cu fripturi si oua prajite? Eventual nniste inghetata? I-a spune, cartofi prajiti mananci? Vezi ca-s legume.

| iamdeeeeeni a răspuns:

Caută pe Google "Dieta Minune". Pe blogul Ancăi Bejan vei găsi toate informațiile! Succes :*

| mandache1997 a răspuns:

Simplu,dai jos daca nu "halesti " dupa ora 17:00 ca sa lasi timp corpului sa metabolizeze mancareawinking

| RD_Andreea_1998 a răspuns:

La 13 ani sa nu mananci fructe si legume...si mai ales sa tii dieta?
Organismul tau are nevoie de nutrientii necesari ca sa te poti dezvolta,esti in crestere, iar singurul lucru care iti face rau este mancarea aia fast food, care nu face altceva decat sa iti strice sanatatea si sa te ingrase.Te cred ca nu iti plac legumele si fructele, dar tocmai ele sunt cele care te ajuta mai mult pentru o buna functionare a organismului tau, dar si a metabolismul.Cu toate astea... poti incerca sa practici un sport, atunci slabesti cel mai repede si e si recomandat pentru cei ca tine!