| Sebastian1337 a întrebat:

am 13 ani si de o perioada sunt obosit continuu si ma simt slabit.Deobicei de dimineata sau si in timpul zilei cand stau jos si dupa ma ridic ametesc.Cateodata mai am tulburari de vedere.Fac fotbal si am 4 antrenamente pe saptamana.Imi este frica sa nu am vreo boala precum leucemia sau cancer sau alte boli.Astept pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Da, internetul e plin de boli.
De la o durere de cap poti sa ai toate bolile din lume + sa iti calculezi cam cat timp mai ai de trait. laughing
Lasand ironia, ai o alimentatie sanatoasa? dormi suficient? cand ai facut ultima data analizele?
Eu zic sa te duci la un nutritionist si sa iti recomande sa faci ceva analize sa vada daca e necesar sa iei anumite vitamine.
Cred ca ai 100% lipsa de calciu daca te ridici si ametesti.
Tulburarile la vedere ar fi bine sa consulti un oftamolog.
Daca aveai cancer sau leucemie, nu mai puteai face tu 4 antrenamente pe saptamana.
Ai grija ca la varsta ta, somnul e foarte important.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt multe boli si deficiente de vitamine sau minerale care dau aceste simptome si cum nu putem ghici ce ai, te sfatuiesc sa mergi la un medic, sa-ti faci analize medicale.

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi la doctor sa iti faca niste analize. Nu cred ca ai nimic dar e mai bine sa verifici.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Probabil esti anemic. Mănâncă bine, fa si niste analize.

| Blecky a răspuns:

Este doar oboseala, si eu patesc aceleasi lucruri si am antrenamentul la handball, ai lipsa de calciu trebuie sa iti cumperi vitamine, cat despre tulburarile de vedere daca continua. posibil dau cauza telefonului/computerului(stiu ca suna spus ca de parinti dar si eu patesc aceleasi lucruri) dar daca macar o data la 3 zile faci o mica pauza de la acestea si dormi iti vei revenii

| eduardsabin a răspuns:

Nu te teme, nu ai nimic, este doar oboseala acumulata.