| acadeapebat a întrebat:

am 14 ani si am si eu o intrebare as vrea sa ma apuc de sala si as vrea sa va intreb daca as rezista la 3 antrenamente a cate 2 ore oe saptamana Marti, Joi si Sambata.Ati putea sa-mi dati niste programe asa pentru un incepator happy funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fockewulf a răspuns:

La varsta ta mai bine du-te la inot, ai timp de sala de pe la 17-18 ani cand organismul este destul de dezvoltat.

| CostelCapac a răspuns:

Ai face o mare greseala sa te apuci la varsta asta de sala. Nici la 16 ani nu este recomandat, te opreste din crestere, si te deregleaza hormonal. Treaba ta, in orice caz, nu vei rezista la acest program. Mult noroc.