| ioneldan a întrebat:

am 15 ani ( implinesc 16 in decembrie) si am observat ca de la 15 ani nu prea am mai crescut. la inceputul anului 2012 aveam 1.70 m si dupacea la sfarsit de an aveam 1.74 m, iar acum de la 1.74 m am ajuns la 1.76 m in 6 luni si cred ca mi se cam opreste cresterea deoarece un prieten in 3-4 luni a crescut de la 1.73-1.74 la 1.78 m. daca tata este inalt(are 1.80 m) si mama e mica( 1.62 m) ma pot opri la aceasta inaltime? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 69CarpeDiem a răspuns:

Mi se pare normal ca la 15 ani sa ai 1.74.
Iti garantez eu ca vei avea 1.80 pana la 18 ani.Bafta.

| ioneldan explică (pentru 69CarpeDiem):

Am spus ca de la 1.74 m am ajuns in 6 luni la 1.76 m

| 69CarpeDiem a răspuns:

Ma scuzi dar am citit gresit.
Nu stiu de ce tu crezi ca vei ramane asa.
Poti intreba si parintii sau un medic.

| pisihabarnuare a răspuns:

Asta e marimea ta naturala. nu vei mai creste. dar sa stii ca nu e rau sa ai inaltimea asta. e chiar perfect