| ZxZxZ a întrebat:

Am 15 ani si 1.61 inaltime. Eu cred ca sunt mic. Si m-am gandit sa le spun parintilor sa imi fac injectii cu hormoni de crestere. 1. Oare o sa mai cresc? 2. Am inaltimea potrivita varstei mele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Gabriello02 a răspuns:

Da esti cam mic, apucate de sport(preferabil baschet) si tine o dieta mai sanatoasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti prea mic. eu zic ca solutia este sa iti injectezi toate cacaturile in tine. poate te faci de 3m.

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Buna si eu am probleme cu hormonii de creste.Eu am 16 ani si 1.62 inaltime, dar iau in fiecare zii un tratament de hormoni de creste de la varta de 14 ani cand aveam 1.40.Pararea mea este ca ai o inaltime potrivita varstei tale avand in vedere ca baietii cresc pana la 22 de ani