| Da3monSkilZz a întrebat:

Am 15 ani si nu stiu de ce dar transpir foarte mult.Folosesc deodorant spray Nivea Men 48h si tot degeaba.
Aveti vreun sfat ceva pentru mine? Sau poate fi din cauza parului axiar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NightCrowler a răspuns:

Se numeste hiperhidroza. In mare parte nu prea ai ce face. Doar cu interventie chirugicala poti trece peste asa ceva. Exista un antiperspirant care se zice ca functioneaza Odaban...dar nu garantez pentru el.

| RCristofor a răspuns:

Dacă greutatea ta depășește greutatea indicata conform înălțimei și vârstei tale, atunci ai aflat raspunsul. Bine, nu dacă ai 1 kg în plus, mă refer dacă ești predispus la obezitate.

| GrapeR a răspuns:

Ai grijă, există o boală nu mai știu sincer cum se numește, dar tot despre asta este vorba. Dacă miroase foarte tare a transpirație e clar că ai putea să te duci și la un doctor.