| devil2279 a întrebat:

SAlut TPU! am 16 ani in pana in clasa a 9a aveam multe cosuri pe frunte si mi-au disparut dar acum in vara asta vad ca iar imi apar de la ce sa fie ( transpir mult si stau in praf) de la asta oare, cum sa nu-mi mai apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mandarina888 a răspuns:

Pai e foarte important ca in fiecare seara sa te demachiezi, nu stiu daca esti baiat sau fata dar daca esti baiat poti sa te speli cu sapun bine seara pe fata inainte de culcare si sa te faci cu o crema anti acneica iti recomand Brevoxyl e f buna!

| problematica07 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. In vara asta m-au aparut pe tot corpul cosuri de la transpiratie, dar bronzandu-ma usor au inceput sa dipara (mai ales de pe zona fetei). Iti sugerez sa pui si crema protectiva, dar sa nu exagerezi, si sa te speli cat de des poti pe fata cu sapunuri hidratante.
Succes! *_*

Răspuns utilizator avertizat
| problematica07 a răspuns (pentru devil2279):

Daca vezi ca cosurile dispar si nu apar pe frunte e in regula.

| bigstefan a răspuns:

Te speli cu apa si sapun de 3 ori pe zi si merge