| Neamiticahfdn a întrebat:

am 16 ani, si de cam 1 an am cosuri, deci in unele perioade am putine, iar apoi apar mai multe, dar cu 2-3 saptamani in urma, parca imi trecuse adica aveam putine si doar pe frunte, nu le am ca la altii de alea mari si rosii, la mine sunt mici si mai multe una langa alta, si cand speram ca scap de cosuri, parca au renascut peste noapte, acum am mult mai multe decat aveam, de ce mi-ar iesi brusc atatea cosuri? Si daca stie cineva vreun remediu care v-au ajutat pe voi as dori sa-mi spuneti, pentru ca chiar m-au disperat cosurile astea.Mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Sex mult si otet de mere sa te dai pe fata happy

| Señor1ta a răspuns:

Igienă, curățarea tenului, dacă persistă consult dermatolog sau la endocrinolog.

| Neamiticahfdn explică:

O prietena de a mamei medic dermatolog, mi-a dat o unsoare care mi-a zis sa ma dau ziua sau noaptea inainte de culcare, adica cand nu mai ies afara, pentru ca imi arata fata unsuroasa, si cica ajuta la cosuri, si cei drept a ajutat, iar acum ies din nou, si cineva mi-a zis ca poate isi face efectul si scoate cosurile de sub piele, iar pe urma nu mai apar, ..nush ce sa cred

| iApple a răspuns:

Ai grija la igiena personala, si asta poate fi un risc. Cosurile pot aparea si datorita sudorii de pe fata, a sebumului in combinatie cu restul de impuritati precum praf si altele.
Pot spune si eu otet de mere, suc de lamaie sau sapunuri alcaline dar mai rau ti-ar face! Nu te lua dupa tot ce scrie pe internet. Pentru unii pot functiona, dar de ce sa te risti? Eu spun fuguta la un medic dermatolog. Cel mai bun tratament ti-l poate oferi doar un specialist in domeniu.