| SweetLolipop a întrebat:

Buna,TPU! Am niste cosuri insetetice.....pe spate! Am si pe frunte, dar nu sunt exagerante.Intrebarea este:CUM pot scapa de cosurile de pe spate? Sunt mari si rosii..si chiar as vrea sa scap de ele ca sunt stresante.Mersiic :**

3 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu proleme cu cosurile si punctele negre multa vreme pe fata si tot corpul.

Eu am fost la un doctor dermatolog foarte bun si mi-a dat pentru fata sa folosesc un tratament anti-acnee pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Iar pentru corp am folosit ulei 100% pur de arbore de ceai…am pus cateva picaturi in gelul de dus si sampon.
Am mai schimbat sapunul normal cu un sapun organic pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai.

La mine produsele au functionat extraordinar de bine si m-au scapat de cosuri si puncte negre. Ti le recomand cu ceea mai mare incredere.

| Nadia200 a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la farmacie si sa intrebi, pentru ca exista creme special pentru asa ceva, decat sa incerci leaxuri babesti sa sa te intoxici, fara sa stii.

| frumusica19 a răspuns:

Poti incerca sa faci baie in ceai de musetel chiar daca suna ciudat adica pui flori uscate de musetel sau chiar plicuri cumparate si stai in apa (pe spate)timp de vreo 10-15 min

sau faci un simplu dus si dupa ce iesi nu te stergi pe spate ci te freci cu malai si se sparg