| anonim_4396 a întrebat:

Legat de cosuri. Ce sa fac sa scap de ele?

Acum sa va spun "povestea". Mi-au aparut prin clasa a VII-a un milion (la propriu) de cosuri rosii si mici pe frunte si undeva in clasa a VIII-a a scapat de ele natural, avand din cand in cand, foarte rar cate unul ba pe frunte, ba pe la tample. In clasa a XI-a mi-am gasit o noua prietena, care avea cosuri pe obraji. Nu a trecut mult, si m-am trezit ca imi apar cosuri pe obraz si mie de la ea crying Acum sunt clasa a XII-a, ei aproape ii dispar cosurile si eu mai am putin si arat cum arata ea la inceputul relatiei.

Ce sa fac? Luasem zynerit in generala vreo doua saptamani, dar am oprit tratamentul ptc facea mai mult rau. Ajutor;-;

4 răspunsuri:
| Ghost963 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa grija de corp.Fa mai multe dusuri si schimba hainele si lenjeria de pat mai des.Stiu cum ii asta si o fost singura mea solutie. Bafta cu asta si mergi la Arsenie Boca ca poate face minuni. laughing)

| Ghost963 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa grija de corp.Fa mai multe dusuri si schimba hainele si lenjeria de pat mai des.Stiu cum ii asta si o fost singura mea solutie la mine. Bafta cu asta si mergi la Arsenie Boca ca poate face minuni. laughing)

| BoneShiver a răspuns (pentru Ghost963):

Acum ca zici, chiar schimb destul de rar fata de perna :/
Merci de idee! o sa incerc!

| Ghost963 a răspuns (pentru BoneShiver):

Sau ar fi bine sa mergi la doctor.(la dermatolog)