| Pop_Giulian_1989 a întrebat:

am 16 ani si m-am lasat de fumat de 2 saptamani.P.S. am fumat vreo 7 luni.Si acum vreo 2 zile a inceput sa ma doara putin gatul si sa am probleme la inghitire. Poate fi cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice, asta putand fii detectat doar la investigatii medicale.

| Pop_Giulian_1989 explică (pentru Violleta2022):

Deci se poate face cancer dupa 7 luni de fumat la un pachet pe saptamana?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pop_Giulian_1989):

Bineinteles ca se poate face cancer si daca nu fumezi tu, dar stai cateva luni intr-un mediu unde se fumeaza langa tine, fiindca aerul este plin de toxicitate de la tigara si inhalezi tot atata fum cat cel mar fumeaza.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu e vorba de cancer. Vorbeste cu medicul tau de familie!

| artemidak a răspuns:

Neh

așa mai pățesc și eu

e doar gâtul puțin,, ranit"
adică la sensul ca e mai sensibil

| Pop_Giulian_1989 explică:

Ce medicament imi recomandati in caz ca e durere de gat?