| kyzu22 a întrebat:

am 17 ani si as vrea sa stiu daca e bine sa iau steroizi (Danabol DS)? Nu vreau raspunsuri gen: nu e bine sa iei..as vrea raspunsuri doar dela culturisti si cei care au incercat steroizi. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca sanii, sa ai acnee severa, sa ai un ficat bolnav si sa devii impotent si infertil, atunci eu iti urez " Pofta buna"!

| Cosmin86 a răspuns:

La 17 ani steroizi? Esti IDIOT?

| kyzu22 explică (pentru Cosmin86):

Da man care e problema? imi place sa fiu bine facut nu sa ma sufle vantuwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru kyzu22):

Problema e ca la 17 ani sistemul hormonal nu e dezvoltat si tu o sa-l dai peste cap, steroizii se iau dupa 25 de ani, ca altfel te distrugi.

P.S. : daca nu poti sa fii bine facut fara steroizi nu o sa fii nici cu steroizi, steroizii sunt pentru aia care au crescut natural de s-au facut cat casa si nu mai pot progresa natural nici daca mananca 2-3 kg de carne pe zi

| marcous a răspuns:

Daca iei steroizi devii impotent pe perioada administrarii lor, poti capata forme severe de acnee (inclusiv la nivelul pieptului) si in timp te poti alege si cu ficatul defect.
Cand renunti la steroizi, te dezumflii ca un balon.

| Dragoslav a răspuns:

In mod normal, Danabol nu este steroid principal, ci secundar. Fiind puternic androgen, se adauga deoarece influenteaza mai rapid si mai mult forta decat altii dar nu lucreaza aproape deloc pe fibra musculara. In mod normal, primul ciclu trebuie sa fie cu substanta cu care organismul stie deja cum sa lucreze, si anume testosteron, nu cu derivati. Dar, daca deja esti decis si stii exact cum functioneaza si care sunt efectele negative/pozitive, este doar decizia ta.