| Cabul a întrebat:

Ce altceva mai trebuie sa iau pe langa steroizi (Danabol DS de 10mg)? Si mai vreau sa stiu daca e bun danabolul sau sa iau altceva? Tot pastile, sunt incepator, nu am mai folosit niciodata steroizi. Ajutati-ma.

26 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Superb. incepator si prost. nimic nou, asa suntem toti. dar nu toti suntem atat de prosti sa luam steroizi fara sa consultam un nutritionist/doctor. eu zic baga in tine 100mg danabol zilnic.

stai sa ghicesc. ai undeva pe la 15-18 ani, vrei biceps si pectoral cel mai mult, ai undeva pe la 1.75-1.90 inaltime si 60 kg. sa zici cam cum am nimerit estimarile.

daca ai sub 26 de ani si incerci steroizi esti un ratat, slab si fizic si mental. ca tu iei si fara sa stii ce iei esti si mai jos de atat.

nu o lua in nume de rau, dar nu ai nicio treaba cu sportul asta, cu alimentatia necesara lui, antrenamentul sau si tu sari direct in stero si cel mai rau dintre toti. macar de luai un anavol care e slab. asta + ca steroizii fara prescriptie medicala sunt interzisi prin lege in Romania. inceteaza cu prostiile (steroizi) si baga sala natural. singura cale usoara prin viata este moartea. si la sala la fel (indusa de antrenamente facute fara creier si steroizi luati la varste si perioade tampite).

in sportul asta steroizi iau profesionistii care au ajuns la o plafonare de care nu trec natural si vor mai mult, sub controlul atent a unor specialisti in asa ceva. nu incepatori care nu au habar de capul lor.

***-ti tu secretia de testosteron de mic si sa vezi ce o sa regreti toata viata ca esti prost acum (si cand zic toata viata ia un reper de maxim 20 de ani de acum incolo)

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Nu inteleg de ce tot iti mai bati capul cu explicatii? daca omul nu are rabdare si isi doreste sa se "umfle" repede... e treaba lui! lasa-l frate sa faca ce vrea!

| NDC12 a răspuns (pentru florynmondialul):

Exact,se da cu capul de pereti singur in viitor.

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Impreuna cu danabol iei deca-durabolin! in timpul ciclului iei liv52 sau silimarina pentru a proteja ficatul! dupa ce ai terminat ciclul incepi un ptc(un ciclu care sa iti faca organismul sa produca testosteron ca inainte)

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Scuze nu tie am vrut sa iti dau ultimul mesaj!

| JohnnyBi a răspuns (pentru florynmondialul):

Ca pe prostia lui parintii platesc. si ei nu au gresit cu nimic. asta + ca multi steroizi pot provoca agresivitate crescuta. si aici ce vina au aia care dau ochi in ochi cu el cand e plin de toate alifiile?

cand esti tanar faci multe prostii pe care le vei regreta. singura intrebare este CAND. ceea ce e trist

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Asa este! doar ca daca e hotarat sa mearga pe un drum nu ai vei scoate tu sau eu ce are in cap! putem doar sa-l indrumam cat mai bine!

| JohnnyBi a răspuns (pentru florynmondialul):

Nu chiar. ca orice as spune si indrum tot rau ii fac. si decat sa il ajut sa isi faca rau, mai bine il las de capul lui. asa nu am constiinta incarcata ca l-am ajutat sa fie prost si raman cu ideea ca am facut tot posibilul sa incerc sa il ajut...

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Intr-un fel da! dar eu am constiinta mult mai usoara pentru ca i-am spus cum sa ai administreze decat sa-l las de capul lui si in 3 luni sa aud ca are ciroza la ficat!(dau un exemplu)

| JohnnyBi a răspuns (pentru florynmondialul):

Ciroza? pai ce ia danabol cu vodka? rolling on the floor) ai fost dur laughing. eu de 1 an ma bat cu gandul de a lua steroizi si zilnic pierd teren cu propria persoana. ca vreau sa ma fac cat rich piana, dar creierul dicteaza cumva altfel...

| florynmondialul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ziceam asa ce boala de ficat mi-a venit in minte rolling on the floor

| dryft3r a răspuns:

Nu lua steroizi prietene. Iti pot influenta bataile inimii. Trebuie sa consulti un doctor. Apropo, poti sa iti maresti masa musculara si daca nu iei asemenea prafuri.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cu o alimentatie adecvata si sport zilnic in 4 luni vei avea un corp bine lucrat indeferent ca esti ectomorf/endomorf/mezomorf fara suplimente happy

Incearca timp de 4 luni, daca nu-ti convine atunci baga pastile big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Esti complet pe langa.

auzi la el, "sport zilnic"

zilnic = PROST.

antrenament DES = progres LENT SI PROST.

mai documenteaza-te inainte sa dai sfaturi de COPIL TAMPIT

| florynmondialul a răspuns (pentru Cosmin86):

Corect!

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Fac exercitii intense cu propria greutate zilnic, mai sunt si vegan.Iar in 4 luni am avut parte de rezultate excelente in cresterea masei musculare pentru un ectomorf.

Vorbesc din propria experienta iar daca exista strategii pentru un progres mai rapid foarte bine, pe mine m-a interesat un stil de viata ce cuprinde aliemntatie sanatoasa si sport zilnic care sa creasca masa musculara.

http://youtu.be/_vrb-atFjK0

Dau sfaturi din propria experienta, iar daca tie nu-ti place "stilul meu" foarte bine, raspunsul nu era adresat tie :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Ia arata-ne si nou o poza happy

sa vedem ce masa musculara pui tu cu antrenamente zilnice

p.s. : muschii "cresc" in zilele de pauza, daca nu le dai pauza deloc, cresc mult mai lent si mai greu. La fel si tendoanele, fara pauza se uzeaza.

Cel mai bine e o zi da o zi nu.

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Stai ca nu ne-am inteles, nu lucrez in fiecare zi la toate grupele de muschi ci pe pauze, daca azi lucrez la o grupa de muschi, maine voi lucra la alta.

Prin zilnic nu mam refeream la faptul ca lucrez (de exemplu) la tractiuni intr-una zilnic fara pauze.
E si normal sa lesi muschi sa se odihneasca.
In timp ce (de exemplu) pieptul si bratele se odihnesc lucrez la picioare si abdomene/cardio.

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Asta e altceva happy

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce zici poate afecta cresterea masei musculare daca faci seturi de flotari (pana la epuizare) in prima parte a zilei si seara tractiuni (pana la epuizare)?

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Da, nu lasi fibrele sa se recupereze dupa antrenamentul dur.

ce faci tu, serii de multe repetari = rezistenta.

Poti sa faci asa : 3 saptamani masa musculara si a 4-a saptamana rezistenta ( unde faci ce-ai zis tu ).

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok mersi big grin

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar daca as combina in prima partea zilei Cardio/abdomen iar seara picioare, asa nu ar trebui sa apara probleme in cresterea musculara nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nu

| florynmondialul a răspuns:

Impreuna cu danabol iei deca-durabolin! in timpul ciclului iei liv52 sau silimarina pentru a proteja ficatul! dupa ce ai terminat ciclul incepi un ptc(un ciclu care sa iti faca organismul sa produca testosteron ca inainte)

| florynmondialul a răspuns:

Apropo eu nu ti-as recomanda stero dar ti-am rasp la intrebare! de ce nu incerci un concentrat proteic de calitate cu ceva creatina si un oxid nitric? aceste produse te ajuta sa cresti mai greu decat steroizii dar cresti fara efecte secundare!