| MadalinNicusor2004 a întrebat:

Salut,TPU!
Am 17 ani si ceva.
Am si eu o problema!
Anul trecut pe vremea aceasta, aveam 68 si ceva de kg, ajungand in vara la aproape 70.

Cum a venit toamna,iarna, am inceput sa slabesc fara sa vreau, ajungand in martie la 65 kg.
Prin aprilie, m-a luat o raceala de aceea puternica si am ajuns la 63 kg.

De atunci am mancat cat am putut, cu speranta ca voi ajunge la 68 kg ca inainte.

Fara rezultate, am mancat pana nu mai puteam si dupa 1 luna si ceva de mancat cat de mult am putut, am ajuns la 65, 80 kg

De aici nu pot sa ma mai ingras, nu inteleg, nu pot sa mai trec de 65 kg, oricat as mânca, as vrea sa ajung la 70kg, nu imi place cum arat din punct de vedere fizic acum! Manânc pana imi vine aproape sa vomit si dupa 15 min iarasi ma apuca foamea.

Intrebarile sunt:
Cum as putea sa ma ingraș rapid? (Mănânc foarte, foarte mult pe zi si degeaba)
De ce am ramas blocat la 65 kg?
Cum pot sa imi castig inapoi kg-le?
Care este motivul pentru care slabesc cand se apropie sezonul rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 120bulevard a răspuns:

Massgainer, carbohidrati cat cuprinde, shaorme, cola.