| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si fumez de vreo 3 ani jumate, as vrea sa stiu daca fac exercitii fizice(jogging, flotari, abdomene, genoflexiuni etc) imi vor scadea destul riscurile pe care mi le poate aduce fumatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Nu stiu. Si eu am tot 17, dar fumez de 2 ani si ceva. Chiar sunt curios de raspunsurile la intrebare.

| push2gl a răspuns:

Decat sa fumezi mai bine strange banii

| Cronki a răspuns:

Din contra le amplifica! Cum e sa faci 30 de flotari si apoi sa aprinzi tigara? Lasa-te caci un transplant de plaman costa 120.000 euro si apoi trebuie sa gasesti un donator!
http://smokefree.nhs.uk/downloads/SFBK_44pp_Romanian.pdf

Am revenit : am spus 120 mii euro pentru ca vazusem o emisiune pe National Geographic anul trecut, cu un american ce a gasit un plaman compatibil pe piata neagra chineza. Se pare ca si europenii au cam aceleasi preturi:
http://www.nicolas.ro/jurnal/blog.htm
Sper ca blogul lui nicolas sa te faca sa te gandesti de 2 ori inainte de a aprinde bricheta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pacat de tineretea ta. Daca fumezi si mult, mai rau.Nu,nu reduce nici un risc.Mai bine renunta cit mai poti.Cu cit mai repede, cu atit mai bine pentru tine.Mult noroc.

| Miiiiiru a răspuns:

Cu siguranta!:*

| yonut90 a răspuns:

Cred ca da, incearca sa bei cat mai mult lapte acesta este foarte buni pentru plamani.Dar cel mai indicat ar fi sa te lasi, e viata ta faci ce vrei.