| XPainn a întrebat:

Am 17 ani si m-am apucat de fumat de aproape 2 ani.In primul an fumam foarte putin, o data la 2 3 luni pentru ca atunci nu prea eram obisnuit si tutunul imi dadea o stare de greata si ameteala..De un an fumez destul de mult(cam 5 tigari pe zi), am avut zile in care am fumat si 12..si de ceva timp nu mai pot sa trag aer in piept adanc..parca ma opreste ceva.mi s-a ingrosat vocea..respir mai greu.Am fumatori in familie si mi-e cam greu sa ma las avand in vedere ca stau mereu cu ei.Am incercat o data sa nu mai cumpar dar mai mult de o saptamana nu am putut..Astept si sfaturile voastre happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Problema aici este familia ta
incearca sa stai departe de ei cand isi aprind o tigara
esti tanar iar daca de acum ti se duc plamanii pana la 25 de ani esti ca mort.
vine si caldura acum, o sa ai probleme si mai mari de respiratie si tot felul
incearca plasturi de la farmacie anti fumat sau pur si simplu fa-ti alt obicei. Mananca cand ai pofta de o tigara sau fa orice altceva.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le scazi numarul pana la 0.
Doua zile fumezi 5, urmatoarele doua 4, urmatoarele doua 3, umatoarele doua 2, urmatoare doua 1 si apoi deloc.
In 10 zile ai scapat.

| Nano123456 a răspuns:

Incearca un plasturae antifumat sau incearca sa iti iei mai putine tigari poti incerca sa te duci la un doctor, sper ca te-am ajutat, bafta!