| Blackbull1415 a întrebat:

Am 17 ani si sunt in clasa a 10-a. Problema mea este ca sunt mult prea emotiv in relatia cu iubita mea. De fiecare data cand relatia este instabila, simt o presiune destul de puternica in interiorul inimii ca un fior care estemai degraba un junghi care avanseaza pana in gat la nivelul jugularei stangi. Aceste senzatii dureaza de regula in jur de o secunda. Se intampla tuturor sau numai mie? Mi se poate intampla ceva daca simt de prea multe ori in intervale scurte de timp? Exista vreun risc sau ceva? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IulianCreativ a răspuns:

Bun fiatent nu trebuie sa te sperii e cv normal fiecare când ne panicam, avem emoții, nu nea mers cv bine avem diverse scursuri de presiune din interiorul nostru dar la fiecare este diferit uni pot simții în piept alți la picioare sau poate chiar în comportamenrt fac unele chestii care eliberează presiunea din corpul si mintea lor.
Stai liniștit.
Succes in continuare.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu mai am stari de genul. Cred ca pur si simplu asa se manifesta durerea.

| Thealexis a răspuns:

Nu e nicio problema fizica aici. Problema e ca esti instabil, din cauza ca nu esti sigur pe tine in relatia asta. Iar problema a doua e ca prietena ta vede lucrul asta, te percepe ca fiind un tip nesigur si, chiar daca o vreme o sa considere nesiguranta ta drept ceva dragut si romantic, o sa se plictiseasca repede de "emotiile" tale. Fetele cauta barbati puternici, cat de cat siguri pe ei, care sa le ofere siguranta in anumite situatii. Trebuie sa inveti, deci, sa iti controlezi emotiile. Gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut: peste ceva vreme vei avea alta prietena, apoi alta, apoi alta etc. Asa e cursul vietii si nu e cazul sa te emotioneze prea tare, sa te faca nesigur, prea sensibil sau altele de genul. Repet, fizic nu ai nimic. Esti doar prea sensibil si nu e cazul sa fii.