| loredana_4897 a întrebat:

La inceput nu am luat in seama si mi se intampla foarte rar, dar acum se repeta de cate 2-3 ori pe zi si ma ingrijoreaza...simt o durere puternica in dreptul inimii(nu sunt sigura, dar cred ca inima ma doare) si nu pot sa respir cateva secunde... apoi imi trecechestia asta dureaza sub un minut si apoi nu mai am nimic.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| me92 a răspuns:

Saracuta de tinesad.....mergi la doctor, poate ai aritmie, si crede-ma pe cuvant nu e de joaca nici cu aritmia

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu ce poate fi dar cred ca e ceva grav dar totusi ar trebui sa iti faci un EKG

| loredana_4897 explică:

Multumesc tuturor.Eu am aproape 16 ani. Daca ma duc singura la un doctor credeti ca ma ia in considerare? I-am spus mamei de simptome si a spus ca nu am nimic, dar pe mine ma ingrijoreaza.

| notsurewhoiam a răspuns:

Si eu am patit la fel.Stai linistita nu-i de l inima e din cauza ca se intoarce acidul din stomac si se opreste in zona esofagului aproape de inima si de aceea doare acolo.E un reflux gastro-esofagian.Du-te la doctor si o sa-ti dea un tratamenthappy

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic cardiolog, dacă ești din capitală vezi la spitalul militar, doctor Ion Țintoiu este cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu simptomele astea.Am fost la medic si mi-a spus ca am alergat iar apoi am iesit in frig.Cel mai bine e sa te duci la medic!

| HoneyPot a răspuns:

Mergi singura la medicul de familie sa-ti dea trimitere la cardiologie. Sunt obligati sa te bage in seama. Am vazut copii de 12-13 ani care mergeau singuri la medic.

| me92 a răspuns:

Evident ca e nevoie sa mergi la doctor,cu inima nu e de joacawinking
Mi-ar placea sa stiu ce fel de durere e, e acuta ca si o intepatura? Sa stii ca deseori junghiurile intercostale pot fi confundate cu problemele de inima
Dupa cum spuneam, cu inima nu e de joaca, mergi la un doctor, cel putin la doctorul de familiehappy

| loredana_4897 explică (pentru me92):

E ca un junghi, dar ma doare rau si bataile sunt mai repezi si simt ca imi iese inima din piept

| me92 a răspuns (pentru loredana_4897):

Saracuta de tinesad.....mergi la doctor, poate ai aritmie, si crede-ma pe cuvant nu e de joaca nici cu aritmia

| LemonGreen a răspuns:

Exact problema asta o am și eu sad

| Kre a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie,luni am fost la cardiolog si mi s-a spus ca nu e inima ci fierea si rinichii, iti pot da complicatii, totul in organism e unit si iti da complicatii si la inima, sau ceva de genul, trebuie sa iei niste pastile pentru inima..acestea sunt ca un linistitor.in jur la 6 lei.