| Robitzuu20 a întrebat:

Salut TPU, am aproape in fiecare zi atacuri de panica si nu stiu cum sa scap de ele. Acum o saptamana mi s-a declansat si nu am mai avut in trecut si chiar nu știu cum sa scap de ele definitiv. Ce ar trebui sa fac? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Anxiety triggers:
What do i do

Post on TPU :bifat

Going to a specialist :nebifat

Aș fi pus emojiuri dar nu mă lasă TPU laughing

| dinaprilie a răspuns:

Se fu.u butonu pe romaneste..nu o sa scapi de ele prea curand si mai nasol este ca nici un vraci din asta de la psiho nu e mai breaz.o sa supravietuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihiatru și psihoterapeut.
Ai nevoie de anxiolitice sa îți revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești minor mergi la un pedopsihistru, dacă ești major direct la psihiatru.
Evita sa iei xanax pe perioade îndelungate ca exact xanax o sa îți și prescrie.

| christall a răspuns:

Sa tratezi cauza, nu efectul. Daca e o cauza phihologica, o teama de ceva trebuie sa mergi la un psiholog.

| Jouliete a răspuns:

E rau daca ai atacuri de panica atat de des, am avut si eu dar doar o data sincer si simteam ca mor, din cauza ca m-am extenuat si am avut prea multa anxietate si stres. Oricum trebuie sa faci psihoterapie si sa încerci sa scapi de frica/anxietate adica sa te gandesti de ce te simti asa si cum poti rezolva asta. Sa faci activitati relaxante si care iti plac pentru a elimina gandurile negative.