| andreieftenie42 a întrebat:

Stiti cazuri de atacuri de panica care au trecut de la sine? fara terapie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Eu. Aveam atacuri cand trebuia sa ma duc in locuri noi sau sa vorbesc cu persoane, la examene, in principal in situatii in care ma simteam inconfortabil. Au disparut cand a inceput sa imi creasca stima de sine si sa am mai multa incredere in mine. Si asta s-a datorat sportului. Cel putin la mine asta a mers.

| andreieftenie42 explică (pentru sweetys):

Da,sportul si pe mine m -a ajutat.

6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu din păcate

| andreieftenie42 explică (pentru ReddY25):

Pai si la terapie ce iti face? ca cu exercitiile pana isi fac efectul ma apuca craciunul din 2025.

| Adrian5575 a răspuns:

Am avut si eu cand eram adolescent, dar am avut un loc de munca timp de 8 ani care m-a ajutat sa scap de majoritatea dintre ele. O sa scapi si tu, chiar si fara terapie. Fiecare reuseste in diferite moduri, eu cu locul de munca, altii cu sportul (cum a spus sweetys) si multe alte moduri. Trebuie doar sa ai incredere in tine, sa iti doresti asta foarte mult si sa nu te dai batut niciodata.

| andreieftenie42 explică (pentru Adrian5575):

Da,depinde de la om la om, a deci dispar si atacurile de panica e bine

| andreieftenie42 explică (pentru Adrian5575):

Dar depresiile puternice nu le vindeci la job, o depresie usoara merge, dar una puternica trebuie tratament neaparat pana nu se agraveaza.