| Adeniy a întrebat:

Salut tpu.Am auzit multe stiri in ultima vreme cum ca micul dejun ingrasa.Eu una la micul dejun mananc ori paine prajita cu lapte ori iaurt cu ceva biscuiti sau cozonac.Azi de exemplu, de dimineata am mancat 2 felli de cozonac si 3 biscuiti cu iaurt.Credeti ca e bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| expander91 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti prostii, micul dejun e cea mai importanta masa, atunci trebuie sa mananci pe saturate, pentru ca altfel stomacul tau daca nu are mancare isi freaca peretii si daca se repeta de foarte multe ori te imbolnavesti

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ingrasa daca mananci prea mult dar daca mananci o rosie cu putin salam si ceapa cu o paine + margarina iti face bine.

| EvangelineLovin a răspuns:

Micul dejun e cea mai importanta masa din zi, pentru ca din ea iei toata energia pentru toata ziua. daca vrei sa mananci mult mananca dimineata pentru ca pana seara se ard caloriile, iar seara trebuie sa mananci mai putin pentru ca in somn corpul nu mai arde caloriile.

| Ozdogan a răspuns:

Buna.
Unde ai auzit asa ceva?straight face
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei care trebuie savurata in fiecare dimineata nu trebuie sa lipseasca!
Da! E bine ce ai mancat de dimineata.Dar nu uita de lactate, oua.Sunt si ele foarte importante! Iar dupa ce ai mancat, poti sa mai mananci si un fruct thinking Eu asa fac! :*

| Ozdogan a răspuns:

Buna.
Unde ai auzit asa ceva?straight face
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei care trebuie savurata in fiecare dimineata nu trebuie sa lipseasca!
Da! E bine ce ai mancat de dimineata.Dar nu uita de lactate, oua.Sunt si ele foarte importante! Iar dupa ce ai mancat, poti sa mai mananci si un fruct. Eu asa fac! :*

| Marius_Bojani_1993 a răspuns:

Stai linistita deniybatting eyelashes micul dejun e cea mai importanta masa a zilei...din contra e preferabil sa mananci bine tongue... puteai sa incluzi si ceva fructe pe acolo :*