| albeea a întrebat:

am avut o mica buba pe fata si mi-a ramas o urma rosie -fara sa vreau i-am dezlipit coaja aia- cu ce s-o dau? nu e grava dar imi sta super najpa. thx

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu nimic, o faci si mai mare

| pietrean a răspuns:

Poti sa dai cu unguent cu galbenele.Acum,pata se observa mai bine si din cauza bronzolului(s-a dus pielea bronzata si a ramas pielea "naturala").O sa treaca!

| TheWhiteTiger a răspuns:

Dezinfecteaza cu spirt sau cu alta solutie asemanatoare