| Aaaafhshabgy a întrebat:

Salut TPU! Am cazut cu bicicleta si m-am julit in multe locuri, dar in varful degetului arata ca si cum am sange pe sub piele, cred ca s-a făcut un mic gheac de sange, sa l sparg?
E grav daca e in varfu degetului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-l sparge, fiindca vei avea sanse mari sa se infecteze!
Arata unui medic, el va sti ce-i de facut!