| Laluminalunii a întrebat:

Acum o lună am căzut cu bicicleta si m-am julit la umar(in fata).Nu mi-a curs sânge și nu m-a durut dar avea vreo 3-4 cm lungime.Acolo mi s-a facut o crusta care a căzut de de vreo 3 săpt si acum am un "cerc" roz acolo.Imi puteti spune dacă va trece sau dacă va rămâne cicatrice ca sunt adolescent si nu vreau asa ceva.Sunt ceva panicat și vreau doar răspunsuri de la cei care stiu, nu vreau răspunsuri de la necunoscători doar ca sa primească funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Sunt asistenta medicala, și îți spun sigur că dacă ți-a rămas o pata roz, acolo va rămâne semn.