| anonim_4396 a întrebat:

Cand am cazut cu bicicleta, m-am julit cam tare. Am pus ceai cu musetel pe vata si am tinut la rana. SI mi-a ramas putina vata in rana crying...si nu pot sa o iaucrying e grav? ce pot face? FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

NU se intampla nimic. Continua sa dezinfectezi si pune ceai pe o bucatica de tifon, d-ala de se bune la bandaj, stii?
Vata aia o sa se agate de coaja cand o sa se faca. Nu patesti nimic:* dar sa o dezinfectezi in continuare:*

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Stefania! Nu este grav. Spală rana cu mușețel, dă cu niște Rivanol (vezi că pătează) și astfel coaja se moaie- așa o so tragi usor de firele de vată (eventual cu o pensetă).
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| Emena a răspuns:

Nu, nu e grav,dar daca poti, scoate-o.Ca sa iti treaca rana,da-te cu crema de galbenele si dupa pune acolo un pansament, sau daca ai aloe acasa, iti pui pe rana.

| Diiiia a răspuns:

Nu nu e grav stai linistita

| albastrualb77 a răspuns:

Ar trebui sa faci o baie calda sa se inmoaie iar apoi o vei putea lua.Bafta.

| AndraAlexaLove a răspuns:

Nu se poate intampla nimic! Mi s-a intamplat de multe ori...
Cand te vei spala iti va cadea fara sa iti dai seama!winking

| Bone_Andrei_1984 a răspuns:

In primul rand nu trebuie nici odata sa pui vata la rana si daca rana e cam mare atunci da e grav

| kakaroto a răspuns:

Cel mai bine e sa te vada un doctorwinking