| Marian2314 a întrebat:

am cumparat minoxidil si as dori sa stiu de cate ori pe zi sa aplic pe fata? Nu vreau intrebari de ce sa aplici sau ceva de genu.As vrea un raspuns sincer dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

O data dimineata
O data seara, aproximativ cu jumatate de ora inainte de culcare
Lasa aproximativ 12 ore intre aplicatii

| Marian2314 explică (pentru emilitalia):

Mersi fain am luat pe 3 luni o sa imi ajunga? Folosesc 1ml dimineata si seara o sticluta are 60ml

| emilitalia a răspuns (pentru Marian2314):

Da.

| Marian2314 explică (pentru emilitalia):

Inca ceva am uitat sa mentionez.Cand ma dau cu minoxidil pe fata cam cand ar trebui sa ma spal pe fata sau nu trebuie?

| emilitalia a răspuns (pentru Marian2314):

Cel putin 4 ore trebuie sa stea pe piele apoi poti sa te speli. Atentie ca este posibil sa apara mancarimi sau iritatii. Nu il folosesti imediat dupa ras. Seara este bine sa il folosesti tot cu 4 ore inainte de culcare pentru a nu se sterge pe perna.