| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUhappy
Am cumparat un tub cu pastile l-carnitina de la farmacie si este de 250mg pastila si se ia 1-2 pastile pe zi.din ce am inteles trebuie sa stau 30 minute dupa ce am luat pastila pana sa incep antrenamentu.dar nu sunt prea sigur in legatura cu portiile.vad ca altele sunt de gramaj mai mare si se iau mai des ca astea de 250mg.deci ce ma sfatuiti? Cate pe zi sa iau si cum...inainte dupa de dmineata seara etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| zaoo32 a răspuns:

Astea pot avea gramaj mai mic dar sunt mai concentrate deci nu sunt bune in cantitati mari pot avea efecte adverse.