| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.
Am dormit pe mana dreaptă si am simtit o amortita si aveam furnicaturi. Credeam ca o sa imi treaca daca o mișc dar in continuare am o sensibilitate la mana si o durere si simt uneori si căldura asa la degete. M-am masat cu Voltaren si parca e mușchiul încordat.
Ce as putea sa fac? Poate sa fie vorba despre o altă afectiune sau doar am dormit aiurea?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat ai dormit pe mana aia, este perfect normal sa fie amortita si sa ia ceva vreme ca sa-si revina.
Nu am inteles cine ti-a recomandat voltarenul, ca nu-i indicat sa-l folosesti la atata lucru, mai ales ca are multe efecte secundare periculoase.
Nu trebuie sa faci nimic, sa te focusezi pe treburile zilnice, sa misti mana aia, eventual sa faci 10-15 de minute de exercitii fizice cu ea, ca sa se puna sangele in miscare si sa-si revina.

6 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Doar ai dormit naşpa. Cred că de când ai pus întrebarea până acum deja ţi-a trecut.

| anonim_4396 explică (pentru teo530):

Hei. Nu mi-a trecut. Am degetele asa reci si e foarte sensibilă adica simt asa ca nu am putere.

| teo530 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu ştiu. Ar fi bine să te consulte un medic.

| gheorghe699 a răspuns:

Calm,o sa treaca, ..de ce ai dat cu voltaren? ai reumatism?

| anonim_4396 explică (pentru gheorghe699):

Nu, dar credeam ca ajuta. Am.mai avut această problemă. acum un an cand tot asa am.dormit pe mana si am avut senzația aceasta o saptamana.

| gheorghe699 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ajuta, doar daca ai reumatism, si nici atunci, nu este ceva de durata.