| FOBOS a întrebat:

am eu o intrebare serioasa si cred ca ma veti ajuta va rog sad am 16 ani si am trecut un control medical. Si cind am deschis gura doctorul a spus ca am,, Anemie" ....am citit si stiu la ce duce sad ce sa fac ce sa maninc sa ma protejezz etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy cred ca mai intai trebuie cercetata cauza, apoi in urma unor analize, iti va da un tratament adecvat si un regim, nu lua vitamine dupa ureche, e mai bine sa faci un test de analize si asa afli ce a determinat anemia ta...
O frumoasa zi sa ai si multa sanatatehappy

| mgtow a răspuns:

Bagi branza si lapte sau multivitamine efervescente (1 pe zi) si asa iti restabilesti fierul in organism.

| Cyulycao a răspuns:

Buna..problema ta se poate rezolva cu niste suplimente alimentare de la Forever Living Products. uite aici site-ul sa poti citi mai multe :http://www.comenziforever.ro/ pentru orice alte detalii astept intrebari