| anonim_4396 a întrebat:

Ey TPU am si eu o intrebare serioasa pentru cine m-ar putea ajuta
Ma cheama Alex am 17 ani si nu am avut prietena pana acum
Mi-a placut o fata pe care o cunostea de 2 zile si i-am spus ca o plac si cred ca a fost prea direct nu stiu._. ( friendzone )
As mai putea rezolva ceva de acum sau faptul e consumat de tot._.? Dau funda multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce-i spui unei fete ca o placi, o intrebi daca te place si ea!
Dar ideal este, intai sa o inviti undeva (cafea, suc, inghetata) si acolos a-i spui ca o placi si vrei sa fie prietena ta.

1 răspuns:
| Simplegirl15 a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa rămâneți măcar prieteni, și că înțelegi daca sentimentul nu este reciproc.