| GoodLuck15 a întrebat:

Am facut ieri o extractie de cosuri si puncte negre iar acum fata mea parca e un ardei rosu.
Ce as putea folosii sa scap de roseata si de semne?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Depinde cat de repede se regenereaza pielea ta, dar ar trebui sa fie bine in 2-3 zile.

Preventiv, fa-ti o deparazitare interna, ca sa nu te mai manance in "stii tu unde" si sa te duci si alta data! happy

| Mihaella49822 a răspuns:

Si eu am facut mai de mult o curatare clasica, o sa ti dispara peste cateva zile, si eu eram la fel, plus ca am venit cu ratb ul si toata lumea ma vedea asa laughing

| Mihaella49822 a răspuns:

Hei,vreau sa fac si eu o curatare, dar cum m-am programat eu p
dupa doua zile este ziua mea si nu vreau sa arat ca un ardei.tie in cate zile ti a trecut roseata? Si cum ai scapat de ea mai repede?

| GoodLuck15 explică (pentru Mihaella49822):

Mi-a trecut mai mult de la sine, eu nu prea am putut in prima zi sa utilizez decat ceai de galbenele aplicat cu vata.Ma durea foarte tare fata.Acum arat mai ok, deci mie mi-a trecut roseata dupa 5 zile cam asa

| Mihaella49822 a răspuns (pentru GoodLuck15):

Am facut si eu curatarea, este a doua zi dar deja mi-a trecut, ma bucur ca nu mai e atat de rau

| AlbutzZu a răspuns:

O crema pentru piele.