| Marian2314 a întrebat:

am fost la farmacie sa cumpar ulei de ricin si as dori sa va intreb pe voi cum il aplic pe fata ca sa-mi creasca barba? Si cand trebuie sa ma barbieresc si de cate ori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlyBlueBell a răspuns:

Se aplica cu un betisor de urechi pe zonele in care vrei sa se indeseasca parul. Se repeta acest procedeu de cateva ori pe zi, o perioada mai indelungata. Succes.

| Marian2314 explică (pentru AlyBlueBell):

Eu am aplicat pe toata fata cu 2 degete laughing.Are ceva? Ca am uleiul asta de vreo 3 ore si ceva laughing e prima data cand il aplic happy.Dar nu pot pe toata fata sa am barba uniforma in timp?

| AlyBlueBell a răspuns (pentru Marian2314):

Este ok si asa.

| Marian2314 explică (pentru AlyBlueBell):

Mersi!

| Marian2314 explică (pentru AlyBlueBell):

Doar spune-mi tu mai exact cat timp sa-l las uleiul pe fata si de cate ori pe saptamana sa ma dau cu el pe fata

| Marian2314 explică (pentru Marian2314):

Sa las*

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te stresa, ca nu-ti creste barba de la uleiul de ricin!
Barba creste hormonal, cand este timpul ei, nu cand vrei tu.
Uleiul de ricin doar intareste radacina firului de par, daca ea exista, dar daca tu nu ai barba, nu are ce sa intareasca!
Uleiul de ricin se pune la radacina parului din cap, NU pe fata!

| Derkes a răspuns:

Nu iti creste nici o barba rolling on the floor am incercat si eu la 15 ani, nici macar un fir nu imi crestea. Daca vrei sa ai barba, da cu lama de 3 ori pe zi minim si in maxim 5 luni se vor vedea rezultate vizibilewinking.

| Marian2314 explică (pentru Derkes):

Am 17 ani si jumatate nu 15.Ma dau si cu bicul si sunt rezultate aproximativ 30% doar ca am nevoie de minim 60-70% nu conteaza cat dureaza.

| Derkes a răspuns (pentru Marian2314):

Eu m-am referit ca la 15 ani am incercat si eu ulei de ricin, nu ca ai avea 15 ani. Eu de la 15 ani ma dau cu bigul si acum am 17 la fel ca tine.Deja am barba foarte mare, a inceput sa se lege mustata de barbawinking

| Marian2314 explică (pentru Derkes):

La o gramada de intrebari gen ..Cum sa-mi creasca barba(mustata) mai repede aproape 85% din intrebari sunt raspunsuri cu Uleiul de Ricin...eu doar v-am intrebat cum il aplic, dar daca spuneti ca nu se poate n-am ce sa fac

| EraserHead a răspuns:

De ce sa cumperi ulei de ricin pentru ati creste barba? Pedeasupra ca ai mai dat si bani nu o sa iti creasca. Uleiul ala il folosesc femeile si se aplica pe par, nu pe fata. lul. Eu am 14 ani si deja am barba fara sa aplic nu stiu ce cacaturi, o sa te saturi de ea. Nu mai iti pune toate prostiile pe fata dupa ce auzi. Mai bine iti dadea-i cu bicul si sa vezi cum iti crestea. :')

| AlyBlueBell a răspuns:

O cantitate mica aplicata este suficienta, va intra singur in piele, eventual il aplici pe timpul noptii ca sa actioneze pe o perioada mai mare de timp si dimineata te speli.