| Marian2314 a întrebat:

cum aploc uleiul de ricin pe fata? Incepe incet incet sa-mi creasca barba si as dori sa stiu cum aplic uleiul si cat sa-l tin pe fata si de cate ori pe saptamana? Azi e prima data cand am aplicat, dar pe toata fata.Astept raspunsuri serioase dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Uleiul de ricin e un ingredient natural, deci ca sa își face efectul trebuie ținut foarte mult, minim 6 ore. Faci treaba asta de câte ori vrei tu și de câte ori poți, cu cât mai des cu atât mai bine. Poți sa îl iei cu mâna și sa îl întinzi pe fata sau cu o discheta, un șervețel, nu contează cum, important e sa îl distribui peste zona in care vrei sa acționeze.

| Marian2314 explică (pentru Bondarel99):

Deci pot chiar si de 2 ori pe saptamana?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Marian2314):

Bineînțeles.

3 răspunsuri:
| Marian2314 explică:

Aplic*