| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU. Am fost la ortoped cu umărul ca îmi pocnește și la efort în anumite poziții aveam și o durere, acum nu știu dacă mai doare ca n am mai făcut nimic, mi-a făcut radiografie și rezultatul a ieșit bun, nu as avea nimic, din ce cauza îmi trosneste umărul? Aveți idei? Orptoedul nu a zis nimic și nu a dat nici tratament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Exista mai multe cauze posibile pentru durerile de umar, cum ar fi tendinita, bursita, sau artroza. De asemenea, poate fi cauzat de o afectiune mai generala, cum ar fi artrita reumatoida sau osteoartrita. In unele cazuri, poate fi cauzat de o leziune sau o accidentare.

| IceRope a răspuns:

Contează mult poziția în care dormi. Dacă pui presiune pe umăr în mod constant se pot ivi probleme de genul ăsta. Am pățit-o și eu.

| Madalin543 a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la alt ortoped, sa vezi ce zice si acel ortoped, este imposibil sa te oara si sa stii pocneasca cand faci efeort, conteaza si pozitia in care dormi, poate te-ai lovit din greseala la umar si te doare. Alt raspuns nu gasesc