| RockforRO a întrebat:

am o problema...
Ieri incercam sa invat rostogolirea in still parkour si la mine in casa nu am decat gresie sau lemn pe jos asa ca am facut pe lemn.
Am incercat de vreo 20 de ori sa fac, timp in care ma loveam la umarul drept.
Dupa dimineata am observat ceva.
Am o durere insuportabila de la os.
Daca atingi cu 2 degete usor zona aia a umarului ma doare de parca s-ar crapa osul.
E o pata rosie in zona aia a umarului.
Pana si tricoul care na are o greutate infima imi provoaca durerii mari.
Stiti ce am?
PS:in aceeasi zi am dat din greseala cu mana(nu cu umarul)de o bara de otel lovindu-ma la os si lasand in urma o vanataie mare maronie care daca o apesi usor ai dureri cumplite.
Ma puteti ajuta?
Dau funda la cel mai util raspund big grin
A da si imi trosneste si pocneste umarul foarte tare,chiar si la cele mai simple miscari, imi pocneste chiar si in timp ce scriu intrebarea laughing))))))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Doctooor!

Si lasate de parkour fara un instructor specializat!

| RockforRO explică (pentru Ichnat):

La scoala am mers la cabinet si idiotii aia au facut misto de mine, asistentii prostii...
Cam ti-ai putea da seama ce doamne iarta-ma are umarul? big grin

| Ichnat a răspuns (pentru RockforRO):

Am zis doctor nu... prefacuti!
Nu stiu ce sa zic... dar daca ai cazut, permite-mi sa-ti zic, ca boul de 20 ori in acelasi loc poate sa fi patit ceva osul!

Dar nu pot sa-mi dau cu parerea, du-te la medicul de familie pentru a te lamurii si poate iti da si o scutire pentru cateva zile!winking

| RockforRO explică (pentru Ichnat):

Faceam de jos rostogolire(Asa ca pentru incepatorii), doar de vreo 4 ori am facut din saritura si simteam cum umarul se infierbanta, simteam cum se pune foarte multa presiune pe el big grin