| Wffsshi a întrebat:

am fost la un psihiatru ceea ce nu are relevanță și mi-a recomandat nitrazepam 5mg, am vârstă de 16 ani jumate și aproximativ 70kg, îmi puteți spune și mie în cât timp își face efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adulții își administrează 5mg de Nitrazepam, doza putând fi mărită la 10mg.

Nitrazepam (5gm) își face efectul în cazul unui adult în 30-60 de minute, asta ar fi media pentru o persoană de 18 ani, având masa de 80kg. Medicamentul iese din sistem în decursul a 16 ore, până la două zile.

Dar cum au spus și ceilalți, depinde și de organism.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare organism reacționează în felul lui la administrare de medicamente. Nitrazepam implică un tratament de durată sub strict control medical, și nu își face efectul de azi pe mâine.

| Hannah06 a răspuns:

Depinde ce efect.